Vyberte měnu
Velkoobchod
736 411 278info@dekor-ribbons.cz

Aranžovací hmota FLOREX

Aaranžovací hmota florex - zelenáranžovací hmota, přezdívaná FLOREX je výjimečný a praktický materiál, který naprosto zásadním způsobem usnadňuje každodenní práci floristům a aranžérům. Je skoro nepostradatelná při tvorbě květinových dekorací, zejména živých květin.

Jde o vysoce pórovitý materiál, který umí perfektně zadržovat vodu. Tu pak klidně i s přidanými živinami předává do stonků rostlin a udržuje je v lepší kondici po delší dobu.

 

Použití aranžovací hmoty

Florex využijete při aranžování velmi různorodě.Skvěle se tvaruje a ořezává, takže jej přizpůsobíte jakékoliv nádobě, košíku nebo květináči.

Poté do něj stačí napichovat vše, co si ve vaší vazbě přejete.

Šedá vs. zelená aranžovací hmota

florex - aranžmáNa trhu se naprosto běžně setkáváte s nejrůznějšími barevnými variantami aranžovací hmoty – florexu. Nejčastěji však natrefíte na zelenou a šedou variantu. Rozdíl mezi nimi je zásadní, i když jsou na první pohled kromě barvy téměř k nerozeznání.

Šedá aranžovací hmota  - je nevhodná pro namáčení a její schopnost pojmout vodu je velmi slabá, až žádná. Je však tužší než zelená hmota a zapíchané rostliny tak v aranžmá lépe podrží.

Zelená aranžovací hmota – naopak skvěle saje vodu a je skvělá pro živé květinové aranže a tzv. „vodní balení rostlin“. Zelená hmota je však výrazně křehčí a jemnější. Stonky květin a dekorací jdou do ní téměř samy. Snadno ji zmačkáte v prstech a tvarování jde až nevídaně snadno.

Je třeba vědět, že zelená hmota má v sobě velmi mnoho bublinek vzduchu. Ty se při správném namáčení aranžovací hmoty vytěsní a živá rostlina má pak vydatnější zdroj závlahy.

Jak namočit aranžovací hmotu FLOREX

Jakkoliv se namáčení florexu může zdát snadné, dá se i snadno zkazit. Nejčastěji děláte chyby při namáčení florexu, protože:

  • se pokoušíte namáčet šedý florex, určený pro suché aranže
  • namáčíte hmotu příliš rychle

Správný postup: Je přitom nesmírně jednoduchý. Napusťte si nádobu velikosti vašeho florexu vodou a aranžovací hmotu položte na vodní hladinu. Nechte jí samostatně nasát vodu a klesnout ke dnu nádoby. Na florex NETLAČTE a NEPOTÁPĚJTE jej. Jeho velmi jemná struktura plná bublinek vzduchu nedovolí vodě nasáknout až doprostřed hmoty, voda se nasákne jen po krajích a uvnitř zůstane vzduchová kapsa. Rostlina pak o to rychleji uvadne.

« Zpět