Vyberte měnu
Velkoobchod
736 411 278info@dekor-ribbons.cz

Jarní dekorace pro všechny

Teploty se pomalu zvyšují, zahrada se probouzí k životu, zpěv ptáků se rozléhá okolím, a proto je čas do vašeho domova vnést tradiční jarní atmosféru. Originální výzdoba vašeho domova potěší nejen vás, ale také návštěvu, která se bude ráda vracet. Pojďme se podívat, jak vytvořit výzdobu, která udělá váš domov veselejší a barevnější.

Velikonoční dekorace

Zdroj: pixabay.com

Barvy a květiny

Barvy jara typicky vytváří světle zelená, bílá a žlutá. Mezi klasické jarní květiny patří sněženka, tulipán, hyacint, hořec, narcis, krokus, bledule, prvosenka, modřenec a zlatice. Většinu těchto rostlin můžete jednoduše vypěstovat na zahrádce i balkonu a ohromit tak sousedy či kolemjdoucí.

Pokud nechcete čekat až vám květiny vyrostou, můžete rostliny umělé. Svazek tulipánů je vhodný i do venkovních podmínek a vydrží i několik sezón. Stačí vám pouze obal z keramiky, proutěný koš nebo plechový obal, do kterého rostliny nazdobíte. Vhodnou alternativou jsou také sněženky v květináči, které už nemusíte nijak zdobit. Větvičky rozkvetlé jabloně mohou oživit vaše schodiště a verandu. Společně s okrasnou trávou jsou vhodné jako přízdoba do okrasných váz.

 

Velikonoční osení

Zdroj: pxhere.com


Nezapomínat na dveře

Dveře jsou vstupem do vašeho obydlí a vizitkou kreativity. Proto by se nemělo opomíjet jejich zkrášlení. Věncům je potřeba věnovat náležitou pozornost kvůli povětrnostním vlivům a otvírání dveří. Z vchodových dveří může nesprávně připevněný věnec omylem spadnout a poškodit se. Pokud si věnec vytváříte doma, nezapomeňte důkladně všechny dekorace připevnit či přilepit. Nejpoužívanějším uchycovacím materiálem pro tvorbu věnců je vázací drát a jutový provázek. Chcete-li věnec přizdobit jarními motivy, můžete využít dřevěné květiny, ptáčky a motýlky na kolíčku. Tvořivosti se meze nekladou, a i menší věnec může být krásnější než ten velký. 

 Jarní věnec

Zdroj: dekor-ribbons.cz

 

Ozdoby záclon a závěsů

Nezapomeňte vyměnit záclony se zimními motivy za jarní. S příchodem jara a prodlužování dne je žádoucí, aby do našich obydlí prostupovalo co největší množství světla. Pokud své záclony a závěsy dozdobíte vhodnými dekoracemi, budete mít kousek jara i u vás doma. Ptáčci a motýlci se sponou se jednoduše uchytí tak, aby je nepoškodily.

 

Dekorace na stůl

Připravujete-li nedělní oběd, nebo velikonoční hostinu, neměli byste zapomínat na vhodně ozdobený stůl. Velikonoční osení a hyacinty v ozdobném květináči můžete zpestřit zápichem ve tvaru sluníčka nebo hnízdy s vajičky. Na ozdobení větviček zlatice jsou vhodné kostkované stuhy v jarních barvách, na které můžete zavěsit namalované kraslice.

Narcis v květináči

Zdroj: unsplash.com

Jarní dekorace

Zdroj: unsplash.com

Pokud jste zkušenější dekoratér, můžete se klidně pustit i do odvážnějších dekorací, které zpestří radostnou jarní atmosféru.


« Zpět