Vyberte měnu
Velkoobchod
736 411 278info@dekor-ribbons.cz
  • Domů
  • Novinky
  • Oblíbené sušené rostliny pro aranžování a floristiku

Oblíbené sušené rostliny pro aranžování a floristiku

Rafie

Rafii využijete ve spoustě květinových a dekorativních aranží. Jedná se o přírodní lýko uspořádané do podoby měkkého, ale velmi pevného nažloutlého vlákna. Jedná se o zploštělá vlákna z povrchových pletiv mladých palem rodu Raphia.

Slouží jako adekvátní a vizuálně velmi působivá náhrada provázku nebo stuhy. Díky své pevnosti stačí několik kusů lýka i k uvázání těžké kytice. Je také vhodná pro tvorbu různých girland, ať už z čerstvých či sušených květin. Rafie je velmi tvárná, jednotlivé svazky lze například svázat do spirálky kolem kytice. Skvělá i pro dekorování svíček a svícnů, květináčů, váz a dalších nádob. Snadno se barví, nebo se dá koupit již barevná rafie

 

Pubescens loose

Jedná se o sušené exotické plody, které lze úspěšně zařadit do mnoha aranží. Velikost je cca 3 až 4 cm. Je vhodný zejména do adventních věnců a květináčků v kombinaci se se sušenými plátky pomerančů, šiškami apod.

 

Brachychiton

brachychitonJedná se o plod stromu s exotickým názvem Brachychiton topolovitý. Tento strom má svůj původ v Austrálii. Dožívá se běžně věku od 50-150 let. Jeho plody, které vám nabízíme pro tvorbu aranží vypadají jako měchýřky, které postupně dřevnatí. Jsou vizuálně velmi podobné luskům fazolí. Jejich barva je přirozeně žluto-bílá a velikost lusků je 5-9 cm.

 

Mintola Balls

Mintola Balls je překrásně vypadající zdřevěnělé jádro plodu exotického stromu Cerbera, který má svou domovinu na pobřeží východní Indie, Cejlonu, dále roste v Barmě a na Cejlonu. Má přirozeně tmavou barvu a nádhernou povrchovou strukturu, takže je velmi vhodný pro aranže a dekorace. Nabízíme jejich bělenou verzi o světlejším odstínu.

Velikost Mintola Balls je přibližně  8 - 10 cm. Rozhodně není k jídlu!

V příštím díle našeho článku se dozvíte o využití celé řady dalších sušených rostlin.

« Zpět