Vyberte měnu
Velkoobchod
736 411 278info@dekor-ribbons.cz

Co je to organza a jak ji použít

Spousta z nás možná slyší toto slovo poprvé. I když o tom nevíte, určitě jste ji už někdy viděli. Tento oblíbený kousek má totiž široké spektrum využití. Organza totiž zažívá za posledních pár let velký boom. Pojďme se na ni podívat z blízka.

Organza na svatbě

Co to ta organza vlastně je? Je to velice lehká textilie, která se využívá k různým dekoracím a aranžmá. Je lehká a zároveň tuhá, jemná a taky dobře drží tvar. Je v dostání ve dvou variantách. Ta dražší je přírodní, která je utkaná z hedvábí a pochází původně z Číny. Levnější a aktuálně rozšířenější varianta je vytvořena z umělých vláken.

Na co ji tedy využít? Organza má uplatnění především na svatbě a všem, co k ní patří. Naleznete ji na svatebních autech, na svatební tabuli, jsou s ní ozdobeny židle, stoly, a dokonce i květinová výzdoba.

 

Pokud tedy hledáte vhodný materiál a vyzdobení svatební hostiny, plesu, nebo jen chcete mít hezký sváteční stůl, pak je organza právě tím, co hledáte. 

Dalším z použití je tvorba ozdobných pytlíků na bylinky, které můžete použít jak pro dekorativní účely, tak pro skladovaní například bylinek.

Ozdobné sáčky

« Zpět