Vyberte měnu
Velkoobchod
736 411 278info@dekor-ribbons.cz

Pařez jako zahradní dekorace. Jak na to?

Máte zahradu, kterou hyzdí useknuté pařezy stromů a nejradši byste se jich zbavili? Zadržte! Likvidace pařezu totiž vyžaduje hodně času a sil. Pokud vám tedy pařez na zahradě nepřekáží, využijte ho místo namáhavého odstraňování jako dekoraci nebo svého praktického pomocníka. 

Stolek z pařezu? A proč ne? 

Máte to štěstí, že pařez na vaší zahradě netrouchniví, je docela rovný a vysokýSkvělé! Pokud je kolem pařezu dostatek místa, připevněte k němu vhodnou stolovou desku. Ideální je dřevěná deska kulatého tvaru, aby ladila se zbylou částí kmene pokáceného stromu. Pokud máte po ruce nařezané špalky, využijte je jako stylová sedátka. Rázem tím vznikne krásné dřevěné posezení uprostřed zahrady. To oceníte zejména při letním grilování nebo pokaždé při práci na vaší zahrádce. 

Místo květináčů pařez 

Zkuste klasické květináče a truhlíky vyměnit za originální dekoraci. Ozdobte vaši zahradu dřevěným pařezem, který se zdál být už k ničemu. Jak na to? 

Vnitřek pařezu vydlabejte, vysypte vrstvou drobných kamínků, přidejte substrát a sazeničky rostlin. Skvěle se pro to hodí cibulky tulipánů, narcisů nebo ladoňky. V pařezu se budou skvěle vyjímat také kapradiny či macešky. U sázení si dejte pozor pouze na to, zda je pařez umístěn na slunné straně zahrady nebo spíše v polostínu až stínu. Podle toho následně zvolte vhodnou sazeničku. 

Do vydlabaného otvoru pařezu lze umístit také květiny společně s vyjímatelnou nádobou, kterou vyžadují především muškáty. Pokud se vám do pracného vydlabávání dvakrát nechce, využijte spáry starého pařezu, do kterých zasaďte například sukulenty, rozchodníky a netřesky, které jsou na kvalitu půdy nenáročné. Ideální rostlinou pro pokrytí pařezu ve stinné části zahrady je mech. Nezapomeňte také osazený pařez pravidelně zalévat. 

Pokud plánujete časem pařez přece jen zlikvidovat, dopomůže vám k tomu hlíva ústřičná. Ta se dá sehnat v dřevěných kolíčcích, které se umís do otvorů v pařezu. Takový pařez je pak potřeba hojně zalévat a přikrýt igelitem. Pod ním se následně vytvoří mikroklima, které je ideální pro růst hub. 

« Zpět