Vyberte měnu
Velkoobchod
736 411 278info@dekor-ribbons.cz
  • Domů
  • Novinky
  • Podzimní proutěné věnce jako dekorace na dveře

Podzimní proutěné věnce jako dekorace na dveře

Podzim je už téměř tady. Sezóna plná barev, která doslova vybízí k tvorbě překrásných dekorací, kterými si můžete ozdobit váš domov. Dnes se podíváme na věnce z proutí a podzimního listí.

Samotné používání věnců je dlouhé jako lidstvo samo. Počátky hledejte ve starém Řecku a v Persii, kde se věnce označovaly jako "diadém". Určitě si také vybavíte také starořecké hry a populární věnce na hlavě jako cena pro zúčastněné soutěžící.

V dnešní době věnce najdete jako ozdobu zdí, dveří, jídelních stolů a samozřejmě jako součást vánočních adventních týdnů.

Jak na to?

  1. Jako základ jsme použili bytelný korpus - věnec z jemného proutí. Lze samozřejmě využít i slaměný věnec a nebo silnější proutí. Nenechte se svazovat konvencemi. Věnce nemusí být vždy nutně kulaté, mnohdy najdete i hranaté a jinak vytvarované věnce.
  2. Horní část věnce jsme ozdobili mačkanou taftovou stuhou v červené barvě, kterou jsme vytvarovali do mašle. Výběr barev je pochopitelně věc ryze indiviuální, nicméně se pokuste držet typicky podzimních barevných tónů
  3. Spodní část proutěného věnce je odzobena dekorativními javorovými listy s třpytkami. U nás v e-shopu však najdete v podzimních dekoracích také sisalové dubové listy. K jejich přilepení k věnci lze využít klasicky tavnou pistoli s lepícími tyčinkami. Případně je možné větvičky připevnit s pomocí vázacího drátku, zabere to však více času.

Pár kousků dekorací s podzimní tematikou, a kolik nadělají parády že? Těšte si i na další naše tipy. Zase příště...

« Zpět