Vyberte měnu
Velkoobchod
736 411 278info@dekor-ribbons.cz

Rafie jako univerzální dekorace

Rafie představuje měkké, ale velmi pevné vlákno, které se vyrábí z druhu palmy Raphia. Díky tomu skvěle slouží jako originální dekorativní pomůcka pro vázání květin, zdobení dárků či jako přírodní aranžmá. Vlákno je také odolné vůči vodě, takže se nemusíte bát s dekoracemi různě experimentovat.  

Rafie může být vyrobená z umělohmotného vlákna, ale existuje také v přírodní formě. Díky tomu ji floristé, aranžéři, ale i domácí kutilové mohou využít na jakýkoli materiál, kterému opticky vdechne život.  

Okrasné zrcadlo s použitím rafie

Zdroj: www.dekor-ribbons.cz

Použijte rafii rafinovaně
Široké využití rafie nabízí spoustu nápadů na zkrášlení domova. Vyrobit z ní můžete například prostírání pod talíře, obaly na květináče, šperky, stínidla na lampy a mnoho dalšího. Využít ji můžete také jako ozdobnou dekoraci při výrobě dárku. Je to jen na vás a vaší představivosti. Fantazii se meze nekladou. 

Zrcadlo jako slunečnice z rafie
Skvělým a zároveň originálním tipem na využití rafie je výroba zrcadlaMožná se to může zdát složité, ale jeho výroba je snadná. Budete potřebovat pouze hrubší kartón, lepidlo, menší zrcadlo, háček na zavěšení a samozřejmě rafii. Jako pomůcky si pak připravte nožík, nůžky a tužku.  

Okrasné zrcadlo s použitím rafie
Zdroj: www.pinterest.com/tvoritalubit

Jak na to?

 1. Jako první krok si připravte kartón, ideální je pětivrstvý. Vyřízněte z něj kruh o průměru alespoň 6 cm. Kruh musí být větší, než je průměr zrcadla. Pokud máte k dispozici pouze tenký karton, vystřihněte si z něj dva kruhy a ty poté přilepte k sobě.
  Okrasné zrcadlo s použitím rafie
  Zdroj: www.pinterest.com/tvoritalubit

 2. V dalším kroku už použijte rafii. Bude vám stačit přibližně 50 gramové balení. Z ní si nastříhejte libovolně dlouhé, tenké pásky. Záleží pouze na vás, jak velké zrcadlo chcete mít. Doporučujeme však zvolit raději delší pásky, které můžete podle potřeby zkracovat, v opačném případě už je nebude možné upravit.

 3. Nyní přichází na řadu lepení. Nastřihnuté rafie začněte lepit jednu hned vedle druhé. Možná se vám to zdá jako mravenčí práce, ale výsledek pak stojí za to. Pro rychlejší postup natřete lepidlem větší plochu kartónu a poté začněte rafii postupně přikládat. Lepidlo totiž zaschne až v momentě, kdy se oba materiály dotknou.Okrasné zrcadlo s použitím rafie
  Zdroj: www.pinterest.com/tvoritalubit

 4. Takto postupujte po celém obvodu, dokud veškerou plochu kruhu nezaplníte rafií. V případě, že se vám pokrytí zdá řídké, můžete pokračovat a přidat druhou vrstvu.Okrasné zrcadlo s použitím rafie
  Zdroj: www.pinterest.com/tvoritalubit

 5. Pokud jste již s navrstvenou rafií spokojeni, naneste na střed kartónu a okraje rafie lepidlo.  

 6. Přiložte zrcadlo a na pomoc si vezměte knihu. Tou rovnoměrně přitlačte na zrcadlo, ale opatrně. Zrcadlo je poměrně tenké a vlivem velkého tlaku na jedno místo by mohlo snadno prasknout.
  Okrasné zrcadlo s použitím rafie
  Zdroj: pinterest.com/tvoritalubit

 7. Nyní si vezměte dlouhé pásky rafie a zapleťte je do klasického copu. Ten pomocí sekundového lepidla přilepte po obvodu zrcadla.Okrasné zrcadlo s použitím rafie
  Zdroj: pinterest.com/tvoritalubit

 8. Na závěr už chybí pouze nalepit z druhé strany kartónu kovový háček na obrazy. Zrcadlo je malé a nebude tak příliš těžké. Nemusíte se proto bát, že by ho háček neudržel.
  Okrasné zrcadlo s použitím rafie
  Zdroj: pinterest.com/tvoritalubit

 9. Teď už jen stačí najít ideální místozrcadlo zavěsit na stěnu a máte originální dekoraci, kterou zároveň skvěle využijete. 

« Zpět