Vyberte měnu
Velkoobchod
736 411 278info@dekor-ribbons.cz

Svatební dekorace trochu jinak

Loňský rok poznamenal veškeré dění kolem nás, včetně velkolepých svateb. Nutná omezení a střídmost se promítly také do trendů svatebních dekorací pro rok 2021. Pro začínající sezónu svateb bude typická jednoduchost, elegance a jemné barvy s převládajícími přírodními motivy. My vám proto přinášíme tipy na svatební dekorace a trendy, které se letos na svatbách objeví.

Méně je někdy více 

Především na svatbách by se tohle pravidlo mělo tesat do kamene. V jednoduchosti je totiž krása, která vždy zvítězí nad přeplácaností a překombinovanou výzdobou. Proto byste vždy měli dodržet jednotný styl celé svatby tak, aby vše k sobě vkusně ladilo. To platí zejména pro šaty nevěsty, svatební dort, kytici či svatební tabuli. Navíc pokud budete mít na svatbě méně hostů, můžete více investovat do propracovaných detailů, které dodají celé svatbě to správné kouzlo.

Jemné barvy

Mezi trendy barvy dekorací se řadí žlutá, ultimátní šedá a bílá, které budou skvělou kombinací pro letošní rok. Při výběru dvou hlavních barev však vždy berte v potaz roční období, místo, kde se svatební hostina koná a jaké šaty bude mít nevěsta na sobě, aby vše k sobě ladilo. Mezi velmi oblíbené barvy patří také barvy v tónu růžové, levandulové či meruňkové, ve kterých budou svatební dekorace vypadat dokonale.

Přírodní materiály vedou 

Mezi nejoblíbenější materiál patří zaručeně dřevo a dekorace z juty. Skvělým tipem jsou například dřevěné podtácky kulatého tvaru, kterými můžete podložit nejen skleničky, ale rovnou klidně celý svatební dort. Na svatebním stole vypadají skvěle také dřevěné jmenovky se jmény hostů. Naopak juta skvěle poslouží k výrobě krásného běhounu na svatební stůl. Můžete ji také nastříhat na tenčí proužky a společně s bílou krajkou s ní ozdobit prostíraní nebo zavařovačky, kterou můžete využít jako vázu na květiny. Výhodou je, že to zvládnete i vy sami a výsledek pak opravdu stojí za to.

Originální svatební dekorace 

Určitě to děláte taky. Když nemáte srdce vyhodit nějakou starou věc, většinou skončí někde ve sklepě nebo garáži, kde na ni sedá prach. Možná byste se divili, ale i tohle staré harampádí se dá perfektně využít jako svatební dekorace, stačí trocha fantazie.  

Skvělým tipem na originální dekoraci je starý dřevěný sud, který jste už dlouho plánovali vyhodit. Stačí ho trošku zrenovovat, natřít, přidat nahoru desku a tradá, máte luxusní bar, u kterého můžou pánové v klidu se svými kamarády popíjet whisky.  

Zabírá vám místo v garáži také stará kádě nebo plechové kyblíky? Skvělé, i tohle se dá perfektně zužitkovat! Stačí kádi nebo kyblíky umýt, naplnit je ledem a naaranžovat do nich limonády, šampaňské či jiné lahve alkoholu.   

Pokud máte to štěstí a narazili jste na nevyužité dřevěné palety, určitě je ke svatebním dekoracím zařaďte. Z palet můžete vytvořit chill out zónu jako prostor pro odpočinek, kterou jistě ocení utancovaní svatebčané. Stačí je doplnit o pohodlné polštářky, deky, drobné dekorace a máte hotovo.

Osobitost vždy vítězí nad moderními trendy 

V neposlední řadě je důležité zmínit, že je to především vaše svatba. Tudíž kromě vašeho nastávajícího nemá nikdo do svatebních příprav co mluvit. Celá svatba a obřad jtotiž čistě jen o vás dvou, co se líbí vám, jaké místo, kde si řeknete své ano, je pro vás to pravé a kde se vy sami cítíte dobře. Myslete na to, protože sebekrásnější svatba, která nebude podle vašich představ, vám nevynahradí ten jedinečný pocit, na který budete vzpomínat po zbytek svého života.  


 

« Zpět