Vyberte měnu
Velkoobchod
736 411 278info@dekor-ribbons.cz

Velikonoční dekorace

Velikonoce a výzdoba

Velikonoce jsou jedním z nejdůležitějších křesťanských svátků, jsou totiž oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista a taktéž jsou, již od dob pohanů, oslavou příchodu jara. Oslavováno bylo především probuzení přírody ze zimního spánku a rozkvět nového života.

Mezi velikonoční symboly patří již tradičně beránek, vajíčka jako symbol nového života, nebo také zajíčci, kteří symbolizují příchod jara. Pusťte tyto symboly jara a nového života i k sobě domů!

Nebojte se popustit uzdu své fantazii a pusťte se s námi do výroby krásných velikonočních dekorací. Ozdobte si váš stůl třeba miskami nebo květináči s trávou a velikonočními vajíčky nebo různými zapichovacími dekoracemi, které můžete umístit také do malých váziček. Na zeď či dveře pověste věnce s vajíčky, sušenými rostlinami a květinami.

 Velikonoční dekorace

Ozdoby na stůl či police

Nemyslíte, že i váš stůl si zaslouží vypadat krásně? Nechejte v nižší misce, delším užším květináči nebo naopak třeba v pěkném vyšším květináčku vyklíčit velikonoční dekorační trávu. Do trávy pak různě rozmístěte velikonoční vajíčka, slepičky, zajíčky či ptáčky. Použít se dají také zapichovací dekorace.

Stylově pak vypadají ručně vyráběná hnízda s vajíčky. Použijte ohebnější větvičky a vytvarujte z nich pomocí splétání malé hnízdečko. To pak vystelte sušenou trávou nebo sušeným řezaným ratanem, umělými peříčky a na to položte různobarevná a zdobená velikonoční vejce.

 

Ozdoby do vázy či sklenice

Ozdoby v průhledných vázách nebo sklenicích vypadají velice čistě a esteticky. Nařezejte například větvičky zlatého deště nebo vrby jívy, umístěte je do vyšší a širší průhledné vázy, dno vysypte kamínky a nalejte do vázy trošku vody, jen po povrch kamínků. Na kamínky můžete položit ještě barevná plastová vajíčka, aby se nedotýkala vody. Na větvičky zavěste další různá vajíčka, slepičky, zajíčky a podobně.

Krásně vypadá také kulatá sklenice nebo váza o větším průměru, naplněná barevnými vejci, na dně s troškou větviček, sušené trávy nebo sušeného řezaného ratanu.

 

Závěsné ozdoby na zeď nebo dveře

Dveře jsou první vizitkou domu a podle krásné velikonoční dekorace každý hned pozná, že u vás jsou Velikonoce již doma. Vytvořte si proto krásný velikonoční věnec. Základ udělejte buďto ručně s ohebných větviček nebo kupte věnec již hotový. Na ten pak pomocí drátků nebo tavné pistole přidělávejte další dekorace. Na věnec můžete připevnit nebo zavěsit různě barevná vejce, sušené rostliny a květiny, mašle z barevných stuh a další dekorace podle vaší fantazie.

Pro výběr z naší nabídky velikonočních dekorací klikněte na obrázek nebo zde

Velikonoční produkty

Tak hurá na to!

Publikováno dne 25. 3. 2019

« Zpět