Vyberte měnu
Velkoobchod
736 411 278info@dekor-ribbons.cz
  • Domů
  • Novinky
  • Víte, bez čeho se správný florista neobejde?

Víte, bez čeho se správný florista neobejde?

Vázání a stříhání květin, vyrábění dekorací nebo zdobení a aranžování. Ať už je tohle pro vás jako profesionálního floristu denní chleba nebo jste jenom domácí kutil, který si sem tam rád něco vyrobí, určitě víte, že bez určitých pomůcek se prostě neobejdete. Pro začátek vám bude stačit pár základních floristických potřeb a můžete se pustit do práce. Časem pak můžete postupně rozšiřovat vaše aranžérské vybavení a neustále tak vaši práci zdokonalovat. Pojďme se tedy podívat na to, co by vám ve vaší základní výbavě určitě nemělo chybět.  

Pokud s aranžováním teprve začínáte, možná budete mít obavy z použití nožíku, který budete potřebovat pro řezání květin. Nemusíte však věšet hlavu. Než se s ním naučíte pracovat, můžete místo něj zvolit speciální floristické nůžky, kterými uděláte požadovaný šikmý řez stonku stejně jako s nožíkem. 

U nůžek ještě chvíli zůstaneme. Neobejdete se totiž ani bez zahradních nůžek, které jsou nedílnou součástí každého správného kutila. Oceníte je zejména v případě, kdy budete potřebovat ustřihnout silnější větve, květiny s pevnými, dřevěnými stonky nebo třeba upravit zeleň.  

Štípací kleště na dráty 

Ať už zdobíte květiny nebo potřebujete doladit vaši dekoraci k dokonalosti, určitě sáhnete také po drátcích, které jsou pro tuto práci přímo nezbytné. Zapomenout byste proto neměli ani na speciální kleštičky na štípání drátků. Přestřihnout je můžete i zahradními nůžkami, ale rychle je tím otupíte. Doporučujeme také sáhnout po kleštičkách s pérkem mezi břity, díky kterému se kleště automaticky otevírají a usnadní vám tak práci.  

Aranžovací floristická hmota

Tato floristická pomůcka je alfou omegou pro všechny dekoratéry a floristy, kteří si práci bez ní už nedokážou ani představit. Jedná se o lehkou floristickou hmotu z pryskyřice, která se vyrábí v tmavě zelené nebo šedé barvě. Cihla perfektně zadržuje vodu, proto je vhodná zejména pro výrobu živých květinových aranží. Navíc hmota zamezuje růstu bakterií. Stačí ji ponořit do vody, nechat nasát a pak libovolně upravovat do požadovaného tvaru a velikosti. Naopak použití šedé floristické hmoty je vhodné pro aranžování pouze suchých květin, protože tento druh hmoty vodu neabsorbuje.   

Jako správný florista a aranžér se určitě neobejdete také bez dekoračních pomůcek, které vyšperkují vaši práci a vytvoří z ní jedinečné umělecké dílo. K vašemu základnímu aranžerskému vybavení tak můžete přidat okrasné perličky a kamínky, zdobené stuhy, organzy, kaučukovou pásku, akrylové dekorace, lesk na listy, sušené plody a v neposlední řadě také tavnou pistoli, bez které by to nešlo.

Než se tedy pustíte do jarního tvoření, zkontrolujte si, zda máte všechno, co k vaší práci potřebujete.  

 

 

« Zpět