Vyberte měnu
Velkoobchod
736 411 278info@dekor-ribbons.cz
  • Domů
  • Novinky
  • Jak využít barev chilli papriček a sladit barevně květináč? Tipy a triky...

Jak využít barev chilli papriček a sladit barevně květináč? Tipy a triky...

Chilli papričky a jejich překrásné barevné kreace patří neodmyslitelně ke konci léta a typicky podzimním měsícům. Hrají všemi barvami, a proto je můžete využít ke stylovému oživení interiéru vašeho domova.

Vaše papričky si můžete samozřejmě předpěstovat, ale jednoduše je koupíte v každém hobbymarketu. Jak to ale udělat, aby smysl překrásných barev chilli papriček co nejvíce vynikl? Slaďte je barevně i s jejich obalem – květináčem.

Připravili jsme pro vás tip, jak maximálně jednoduše naaranžovat květináče s využitím minimálního množství dekorací.

Co je k tomu třeba?

chilli papričky, dekoraceBarevné sladění zvolte zejména podle barvy samotných ostrých plodů chilli papričky. To je hlavní nosný prvek celé barevné kombinace. Záleží také na tom, jak kontrastní barevné pojetí máte nejraději.

Mnohdy mají i jednotlivé odrůdy papriček barvu listů v rozmezí od velmi světlé hráškové zelené, až po téměř temně fialové barvy. A to jsme sále jen u listí. Jsou i odrůdy, jež kombinují více barev květů a samotných papriček přímo na jedné rostlině.

Pokud jste si tedy vybrali váš oblíbený barevný odstín papriček, směle se pusťte do zkrášlení samotného květináče.

Jak můžete vidět na fotce, je to jednodušší, než se zdá. Stačí k tomu použít překrásné dekorativní dřevěné květy. Máme je i u nás na e-shopu a nejen ze dřeva, ale i z filcového materiálu, který je ještě kreativnější z hlediska tvarů i barev.

Samotný květináč jednoduše obalte tkaninou, která působí přirozeně a nenásilně doplní celkovou barevnou kompozici.Skvělte se odvědčila i jutová tkanina nebo lněné nebo konopné tkaniny.

Vzhledem k barevným odstínům našich pekelně ostrých papriček jsme sáhli po překrásných rudých satéhových stuhách. S puntíky i bez puntiků vypadají stužky prostě skvěle. Kompozici se nebojte doplňovat i dalšími přírodními materiály jako šišky, větvičky.

Moc dobře ale víme, že v jednoduchosti spočívá krása. Nechte se inspirovat i vy.

« Zpět